Aranżacja przestrzeni biurowej nie jest prostym zadaniem. Ma być przecież funkcjonalna i estetyczna, a do tego komfortowa. Poza meblami warto zadbać też o szereg innych dodatków jak na przykład połacie gołych ścian. Wybierając okładziny ścienne do biura, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów.
liberty-motors-vinylpex-okleiny-scienne-2

_DSC1699-HDR

DSC_6682

Dlaczego okleina ścienna do biura to dobry pomysł?

Okleina ścienna jako element aranżacji wnętrza biurowego to fantastyczne rozwiązanie. Dobrze dobrany wzór na ścianie przykuwa uwagę klientów i w pewnym sensie reklamuje firmę. Materiał ten stanowi doskonałe wykończenie pomieszczenia, które zarazem dodaje wnętrzu klasy i elegancji. Możliwości w zakresie stosowania oklein ściennych są szerokie, a decyzja należy do inwestora.

Okleina ścienna ma wiele zastosowań

Okleina ścienna stosowana w biurze ma wiele zastosowań. Wystarczy dobrze ją dobrać, aby uzyskać atrakcyjny wystrój biura. Nierzadko służy do spersonalizowania gabinetu. Tak naprawdę stosować ją można nie tylko w prywatnych firmach, ale również w pomieszczeniach biurowych znajdujących się w szpitalach, szkołach, bibliotekach, hotelach czy sklepach.

Okleina jest nie tylko ładna, ale i…

Okleina ścienna jest nie tylko ładna, ale również bardzo funkcjonalna. Dlatego idealnie nadaje się do biura. Materiał ten skutecznie zabezpiecza ściany przed uszkodzeniem, a także zagrożeniami mikrobiologicznymi. Niektóre tapety są z jednej strony atrakcyjne wizualnie, a z drugiej zaś wytrzymałe oraz łatwe w montażu i utrzymaniu w czystości. Okleiny ścienne są chętnie stosowane w biurach z uwagi na to, że pozwalają dłużej cieszyć się czystością ścian. Można je również łatwiej odrestaurować.

Jak wybrać tapetę do biura?

Przestrzeń biurową dzielimy na:

  • prywatną – przestrzeń, w której pracownicy wykonują indywidualną pracę
  • publiczną – przestrzeń typu hol, aneks kuchenny, przestrzeń dostępna dla odwiedzających biuro (recepcja, sale konferencyjne, toalety).

Przestrzeń prywatna

Przestrzeń prywatna powinna sprzyjać skupieniu. Dlatego też warto skupić swoją uwagę na neutralnych kolorach i wzorach. Chyba że tapety krzykliwe i kolorowe bardziej sprzyjają pracy wybranej grupie pracowników. Wówczas można takie zastosować w danej przestrzeni. Warto w związku z tym wybór tapet skonsultować z pracownikami. W końcu to właśnie im ma służyć tego rodzaju wykończenie ścian.

Przestrzeń publiczna

To idealne miejsce na zastosowanie tapet wzorzystych i kolorowych w modnych wzorach. Chcąc uzyskać wyrazisty efekt, warto pasy wzorzystej tapety skontrastować jednobarwnym panelem lub też okładziną ścienną. Ma to konkretny cel. W ten sposób designerskie akcenty nie są tak męczące dla wzroku i tym samym dla osób użytkujących to pomieszczenie.

Podsumowanie

Okleiny ścienne to bardzo ładny i funkcjonalny materiał wykończeniowy, idealny nie tylko do domu, ale również do biura. Dzięki niemu można stworzyć atrakcyjną przestrzeń, zarówno prywatną, jak i publiczną. Tapety nie są drogie, a dostępne dziś w sprzedaży wyróżniają się wysoką jakością. Wybrane okleiny ścienne przechodzą rygorystyczne testy, a konkretnie testy ogniowe, odpornościowe i trwałościowe.

Co więcej, tapety są poddawane kontroli jakości. Dziś bez problemu można dostać profesjonalną, ładną i wytrzymałą okleinę, która będzie idealnie pasować do zastosowania w przestrzeni biurowej. W celu zakupu tychże materiałów zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą. W razie potrzeby służymy fachowym doradztwem. Każdy z dostępnych w naszej ofercie produktów możemy szczegółowo zaprezentować, a w razie potrzeby także wskazać na najlepszy.