Meble w całości pokryte skórą robią ogromnie pozytywne wrażenie. Uchodzą za najdroższe i luksusowe. Idealnie pasują do eleganckich wnętrz typu salon. Wiele osób poważnie rozważa kupno mebli wykończonych skórą. Warto byłoby poznać historię skóry tapicerskiej, stosowanej w produkcji mebli, które tak często i chętnie użytkujemy w swoich domach.
test

DF2_0647ciemniej-male

MARINE-LINE-materiały-tapicerskie-na-jachty

Historia skóry tapicerskiej

Skóra garbowana w meblarstwie znana jest od bardzo dawna. Najbardziej popularna była w latach 20-tych XX w. Dziś stosuje się różne rodzaje skór, które doskonale sprawdzają się w produkcji mebli różnego typu.

Do czego służy skóra tapicerska?

Wiele osób skórę tapicerską kojarzy z takimi meblami jak kanapy i fotele. W praktyce stosuje się ją również w produkcji części konstrukcyjnych mebli. Dekoruje się je takimi materiałami jak pergamin czy skóra rekina. Z biegiem lat metody stosowania skóry uległy znacznemu poszerzeniu. Branża meblarska mocno się rozwija, a to oznacza, że materiał ten niebawem może być wykorzystywany w jeszcze szerszym zakresie.

Jak pozyskuje się skórę tapicerską?

W produkcji mebli stosowano pergamin pozyskiwany ze skóry owczej, a także skóry kozie, owcze i cielęce. Materiały te różnią się fakturą, która wynika ze sposobu garbowania. Następnie skóry te były poddawane działaniu ałunu, a częściej taniny. Gładką i prześwitującą powierzchnię pergaminu pozyskiwano poprzez zastosowanie techniki polegającej na moczeniu, a później wysychaniu i wygładzaniu skóry. Nierzadko w produkcji mebli wykorzystywano również skórę z małej ryby rekinokształtnej (żyjącej w Morzu Śródziemnym). Skóra ta często była barwiona. W tej postaci naklejano ją na poszczególne, drewniane elementy mebla.

Skóra tapicerska chętnie stosowana jest również dziś

Meble wykończone skórą naturalną cieszą się dużą popularnością również w dzisiejszych czasach. Jak się okazuje, nie bez powodu. Meble z tego właśnie materiału cechują się wysoką odpornością na ścieranie, ciecze oraz inne czynniki zewnętrzne, mające negatywny wpływ na stan samego materiału, jak i całego mebla. Skórę stosuje się dziś do produkcji:

  • kompletów wypoczynkowych
  • kanap
  • narożników
  • sof

Są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które cenią gustowny styl i wysoką funkcjonalność. Wraz ze wzrostem popularności mebli skórzanych wzrasta zapotrzebowanie na skórę różnego rodzaju. To automatycznie sprawia, iż hurtownia skóry tapicerskiej odbiera od klientów coraz większe zamówienia na ten właśnie materiał.

Podsumowanie

Teraz można kupić bardzo różne meble skórzane, idealne do salonu, ale i biura czy innych pomieszczeń. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że nierzadko w ofercie sklepów dostępne są również meble wykończone materiałami skóropodobnymi, które nie są już tak trwałe i użyteczne jak skóra naturalna. Co więcej, chcąc dłużej cieszyć się idealnym stanem swoich mebli, należy w odpowiedni sposób o nie zadbać. Skóra wymaga regularnej konserwacji. Tylko wtedy nie zacznie pękać i ścierać się, ale zawsze będzie wyglądała jak nowa. Tak więc meble skórzane to nie tylko przyjemność wynikająca z możliwości ich używania, ale również obowiązek, by móc cieszyć się idealnym ich stanem.

Jeżeli potrzebujesz wysokiej jakości skóry naturalnej, skóry obiciowej, czy ogólnie rzecz ujmując, materiału, który posłuży do wykończenia Twoich mebli, skontaktuj się z nami. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Znajdziesz w niej wysokiej jakości skórę, idealną do produkcji mebli o wysokim standardzie.