obicia tapicerskie
Pomimo iż hurtownia skóry tapicerskiej oferuje także szereg rozmaitych akcesoriów i narzędzi, które każdy może nabyć do użytku prywatnego, zwykle i tak prace związane z tapicerowaniem powierzamy specjalistom. Należy pamiętać, że nie zawsze jest to koniecznie i często wiąże się to wyłącznie ze stratą dodatkowych pieniędzy. Tymczasem wystarczyłoby jedynie zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, aby móc samodzielnie wykonać nie tylko drobne poprawki, ale nawet nowe oparcie, siedzisko krzesła czy pufy.
home-page
slide3
test
DF2_2238

Jakie akcesoria tapicerskie mogą przydać się w każdym domu?

Akcesoria tapicerskie nie zajmują dużo miejsca - zmieszczą się w jednej szufladzie, a przydać się mogą w każdej chwili. Warto więc zainwestować w wybrane narzędzia. Jest kilka najbardziej przydatnych w domu tego typu akcesoriów. Poniżej lista najważniejszych.

Pianka tapicerska

Pianka tapicerska może się przydać do wykonania miękkich siedzisk lub oparć. Materiał ten różni się grubością. Można go z łatwością dociąć zależnie od potrzebnych wymiarów. Daje się również pokryć czy wykończyć tkaniną.

Zszywacz tapicerski i zszywki

Zszywacz pozwala skutecznie i solidnie przytwierdzić wybraną tkaninę do podłoża – drewnianego czy drewnopodobnego. W razie potrzeby demontażu, warto zaopatrzyć się również w wyciągacz do zszywek.

Klej tapicerski

Klej tapicerski przydaje się w bardzo wielu sytuacjach. Warto więc mieć go pod ręką, gdyż może służyć do łączenia ze sobą przeróżnych materiałów. Proponowane w sklepach kleje tapicerskie pozwalają scalić ze sobą gumę, skórę, piankę, a nawet watę i styropian. Radzą sobie także z drewnem i materiałami drewnopodobnymi.

Gwoździe tapicerskie

Gwoździe tapicerskie zwane też pinezkami doskonale nadają się do pikowania i ozdabiania obrzeży tapicerowanych siedzisk i oparć. Sprzedawane są w formie pojedynczych elementów, a także ozdobnych listew. Wybór należy do osobistych preferencji.

Guziki tapicerskie

Guziki tapicerskie to ozdobne elementy, które wykorzystuje się do pikowania. Dzięki nim tapicerka zyskuje ciekawą formę. Stosuje się je głównie w tak zwanych wezgłowiach, obiciach drzwi i poduszkach. W sklepach oferowane są w wielu rozmiarach, kolorach i wzorach.

Co jeszcze z akcesoriów tapicerskich warto mieć w domu?

Akcesoriów przydatnych w każdym domu, a szczególnie w domu wyposażonym w meble, jest dużo więcej. Warto więc poznać je wszystkie. Do polecanych należą również:

  • nici tapicerskie
  • dekoracyjne sznury
  • okucia meblowe
  • kółka
  • nóżki

To niewiele kosztuje, a może się przydać w każdej chwili

Akcesoria tapicerskie niewiele kosztują, a przydać się mogą w każdej chwili, nawet tej najmniej spodziewanej. Ich ogromną zaletą jest przystępna cena, dlatego warto nabyć je w większej ilości i mieć zawsze pod ręką. Dzięki nim będzie można samodzielnie wykonać drobne naprawy, a także nadać swoim meblom nowy, świeży wygląd.

Każdy, kto cokolwiek robi samodzielnie w domu, a tym bardziej osoby typu złota rączka, poradzą sobie z obsługą tych prostych narzędzi czy z użyciem równie nieskomplikowanych, ale praktycznych i interesujących akcesoriów. Wystarczy tylko rozejrzeć się za dobrze wyposażonym punktem sprzedaży. Może to być hurtownia skóry tapicerskiej, która jednocześnie ma asortyment obejmujący dodatki lub po prostu sklep z akcesoriami tapicerskimi. Najszybciej można go znaleźć w internecie, ale jeżeli istnieje możliwość zakupu bezpośredniego w punkcie stacjonarnym, to też może się opłacić.