Prowadzimy działalność gospodarczą, dbając by proces produkcyjny w jak najmniejszym stopniu obciążał środowisko.

Ograniczamy do minimum zużycie wody i energii. Stosujemy procedury ochrony środowiska.

Nasze produkty posiadają atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego i Państwowego Instytutu Higieny.

Winylowe materiały są piękne i trwałe. Służą w niezmienionym stanie przez wiele lat. To alternatywa dla szybko niszczących się i zaśmiecających środowisko. Zużyte materiały winylowe są nadal wartościowe. Stanowią cenny surowiec nadający się do dalszego użycia. Dzięki swojej polimerowej strukturze można je w całości powtórnie przetwarzać. Proces odzyskiwania rozpoczyna się od gromadzenia zużytych materiałów i mechanicznej segregacji.

Możliwe są trzy warianty recyklingu winylu - mechaniczny, chemiczny lub energetyczny. Mechaniczny - polega na rozdrobnieniu odpadów na granulat lub przemieleniu na proszek. Tak przygotowany materiał staje się surowcem do stopienia i wyrobu nowych produktów..
Recykling wsadowy polega na rozłożeniu PCW na cząsteczki chemiczne, które następnie zostaną użyte w dalszym procesie produkcji.
Recykling energetyczny natomiast, pozwala na wykorzystanie wartości kalorycznej zużytego winylu, jako składnika czystej energii, uzyskiwanej w przemysłowych elektrowniach lub lokalnych sieciach ciepłowniczych.

NOWA KOLEKCJA 2018
KATALOG