DF2_9762_
DF2_9982
DF2_9786

WINYLOWA ODPOWIEDZIALNOŚĆ SPOŁECZNA

Piękno i trwałość winylowych materiałów to ich atut. Mało kto wie, że zużyte nie są kolejnym odpadem lądującym na śmietnisku - to wciąż wartościowy surowiec i powinien być odzyskiwany.Polimerowa struktura polichlorku winylu PCW umożliwia jego powtórne przetwarzanie i ponowne użycie. Proces recyklingu rozpoczyna się od gromadzenia materiałów oraz ich mechanicznej segregacji.Możliwe są trzy warianty recyklingu — mechaniczny, chemiczny lub energetyczny.


Mechaniczny— polega na rozdrobnieniu odpadów na granulat lub przemieleniu na proszek. Tak przygotowany materiał staje się surowcem do stopienia i wyrobu nowych produktów.

Chemiczny (wsadowy) - polega na rozłożeniu PCW na cząsteczki chemiczne, które następnie zostaną użyte w dalszym procesie produkcji.

Energetyczny — pozwala na wykorzystanie wartości kalorycznej zużytego winylu, jako składnika czystej energii, uzyskiwanej w przemysłowych elektrowniach lub lokalnych sieciach ciepłowniczych.Dzięki tym metodom można odzyskać wartościowy surowiec i tym samym nie zaśmieca się i nie niszczy wspólnego dobra, jakim jest nasze środowisko naturalne.


Ważne dla nas


Zależy nam, by środowisko naturalne było jak najmniej obciążone w wyniku naszych działań. Ograniczamy do minimum zużycie wody i energii. Stosujemy procedury ochrony środowiska.Nasze produkty posiadają atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego i Państwowego Instytutu Higieny. Możemy się też pochwalić tym, że budując naszą firmę równolegle zadrzewialiśmy teren wokół. Dzisiaj po przeszło trzydziestu latach cieszymy się pięknymi rozłożystymi sosnami, świerkami, dębami rosnącymi opodal.